تبلیغات

اسلایدر

مجله خبری گره - جریانی انحرافی اوج می گیرد؟! مشایی آماده ی مناظره باشد!

                                                       بسم الله الرحمن الرحیم

                           

   گره:در این چندسال اخیر بسیاری بر این باور بودند جریان انحرافی از مشایی است و او باورش بر این است که اسلام دیگر قابل عرضه به جهان نیست.

   البته این سخن را بسیاری در یکی از نشست های خبری از شخص وی شنیده اند.

                                            

فارس نوشت:

  

بهمن شریف زاده:
جریان مشایی از چهار ماه دیگر اوج می گیرد/اسلام گرایی دیگر قابل عرضه نیست

خبرگزاری فارس:یک مدافع جریان انحرافی از اوج گیری و شتاب جریان انحرافی از چهار ماه دیگر خبر داد.

                           خبرگزاری فارس: جریان مشایی از چهار ماه دیگر اوج می گیرد/اسلام گرایی دیگر قابل عرضه نیست

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس، بهمن شریف زاده در گفت و گو با روزنامه شرق، با اشاره به تفکر مشایی و احمدی نژاد در خصوص رییس جمهور گفت: آقای مشایی و احمدی‌نژاد می‌گویند دین باید جهانی شود. می‌گویند اسلامگرایی دیگر قابل عرضه نیست. اسلامگرایی؛ یعنی کار طالبان چون آنها اسلامگرا معرفی شدند. کار طالبان در جهان قابل عرضه نیست، این رویکرد موجب انزوای اسلام می‌شود و آن ها مخالف این نوع اسلامگرایی هستند.

شریف زاده با اشاره به برخی گمانه زنی ها درباره سرنوشت مشایی پس از پایان دوره احمدی نژاد و برخورد با این سیستم گفت: اینها آدم‌های کوته‌فکری هستندبه طور حتم شتاب این جریان بیشتر می‌شود و نمود اصلی آن را به طور حتم تا چهار ماه آینده می توان دید.

گره:سپس حجت الاسلام روانبخش در واکنش این بیانات شریف زاده در مصاحبه با فارس اینگونه بیان نمود که شرح آن را فارس می نویسد:

   

مشایی ویتگنشتاین نیست/با خودش مناظره می‌کنم

خبرگزاری فارس: حجت الاسلام روانبخش در واکنش به اظهارات اخیر شریف‌زاده گفت: مشایی فکر می‌کند "ویتگنشتاین" است. می‌خواهد دیگران را برای دفاع از تفکرش جلو بفرستد و خود در حاشیه امن بماند؛ اگر تفکری دارد حاضرم با وی مناظره کنم.

                                خبرگزاری فارس: مشایی ویتگنشتاین نیست/با خودش مناظره می‌کنم

حجت الاسلام قاسم روانبخش عضو هیئت علمی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) در گفت‌‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، با اشاره به اظهارات شریف زاده در حمایت از مشایی و جریان انحرافی، گفت: آقای شریف زاده در مصاحبه تفصیلی‌اش با یک روزنامه اصلاح طلب، به حمایت شدید از جریان انحرافی پرداخته، و مخالفان این جریان را به مناظره دعوت کرده است که در حالی چنین درخواستی مرسوم نیست.

وی با بیان اینکه متعارف است اگر صاحب فکری در قید حیات باشد در اولویت مناظره و مباحثه با مخالفانش باشد، گفت: شریف زاده از تفکر مشایی حمایت می‌کند و در دفاع از مشایی، مخالفان جریان انحرافی را دعوت به مناظره می‌کند درحالی که شخص مشایی در قید حیات است و اگر صاحب فکر است، پس می‌تواند از تفکر خود در مناظره دفاع کند.

روانبخش گفت: بنده رسماً از آقای مشایی برای مناظره در هر محیطی که ایشان تمایل داشته باشد، دعوت می‌کنم و از شریف‌زاده می‌خواهم به جای دعوت از دیگران برای مناظره، مشایی را راضی به مناظره با مخالفان جریان انحرافی کند.

وی با بیان اینکه مشایی هیچگاه حاضر به مناظره با آقای  نبویان نشده بود، تصریح کرد: مشایی برای مناظره با رسایی در برنامه زنده تلوزیونی دعوت شد؛ اما جوانفکر را برای مناظره فرستاد تا به اصطلاح از تفکر او دفاع کند.

روانبخش ادامه داد: فکر می‌کنم مشایی توهم نظریه‌پردازی دارد و فکر می‌کند که همانند اندیشمندی همچون "لودویگ یوزف یوهان ویتگنشتاین" و یا نظریه پردازی چون "مارکس" است که می‌خواهد دیگران را برای دفاع از تفکرش جلو بفرستد و خود در حاشیه امن بماند.

وی گفت: مشایی فکر می‌کند حرف‌های که می‌زند پایه و اساس علمی دارد و برخی دیگر انتظار دارند دوطلبه بنشینند و درباره حرف‌های مشایی مناظره کنند درحالی که چنین شرایطی برای اندیشمندانی چون علامه طباطبایی، علامه جوادی آملی و علامه مصباح یزدی صادق است نه برخی که حرف می‌زنند و آنرا نظریه می‌پندارند و انتظار دارند طلبه‌ها درباره حرف‌های او به مناظره بنشیند و خودش با تمامی بی‌سوادی در حاشیه امن باشد.

عضو هیئت علمی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) در پایان گفت: بنده به یقین می‌گویم که مشایی هیچ حرف منطقی و علمی برای گفتن ندارد و اگر غیر از این است باید خودش به میدان مناظره بیایید و در مقابل افکار عمومی از ادعاهایش دفاع کند.

 ارسال توسط حمیدرضا میررکنی
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ

دانلود فیلم