تبلیغات

اسلایدر

مجله خبری گره - بیانات هاشمی رفسنجانی و واکنش آیت الله حیدری به آن بیانات!

                                                   بسم الله الرحمن الرحیم

            

    چندی پیش هاشمی رفسنجانی در بیاناتی اظهار داشتند که خودشان چون مقام معظم رهبری بر ماجرای هتک حرمت به یادگار امام در سالروز رحلت امام خمینی نا راضی هستند.

    در این مورد اخیرا آیت الله حیدری نیز اظهاراتی داشته اند که در ادامه ی مطلب مشروحا ذکر آن آمده است.

 

نقل از پایگاه اطلاع رسانی سوغات:

آیه الله هاشمی رفسنجانی : نارضایتی مقام معظم رهبری از هتک حرمت به سید حسن خمینی !

رییس مجمع تشخیص مصحلت نظام از نارضایتی مقام معظم رهبری از حرمت‌شكنی صورت گرفته نسبت به سیدحسن خمینی در مراسم بیست و سومین سالگرد ارتحال امام (ره) خبر داد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دیدار جمعی از مدیران ارشد، استادان و دانشجویان برگزیده پژوهشكده امام خمینی (ره)، این موسسه را از بركات وجودی مرحوم حاج سیداحمد خمینی و در جهت حفظ و گسترش اندیشه‌های والای فقهی، اعتقادی و سیاسی امام راحل (ره) خواند و گفت: گزارش‌ها حاكی از این است كه مجموعه فعالیت‌های علمی و پژوهشی پژوهشكده پایه و اساس خوبی برای حفظ و گسترش اندیشه‌های امام خمینی (ره) در میان مسلمانان و به خصوص جوانان خواهد بود.

وی با بیان ابعاد شخصیتی مرحوم حاج سیداحمد آقا و فرزند ایشان حاج سیدحسن خمینی، آنان را یادگاران با ارزش بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در دوران حاضر خواند و تصریح كرد: حضرت امام (ره) هم به لحاظ شخصیتی و هم به لحاظ علمی و دینی از مرتبت والایی در جامعه و حوزه‌های علمیه برخوردارند و همین امر حفظ حرمت آنان را برای همه ما واجب و لازم می‌گرداند.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با ابراز تاسف از حرمت‌شكنی برخی افراد در مراسم سالگرد امام خمینی (ره) در حرم مطهر نسبت به یادگار ایشان، چنین حركاتی را اهانت و تعصب كور و آن را غیرقابل قبول خواند و تصریح كرد: تضاد بسیار عجیبی است؛ چگونه می‌شود در سالروزی كه اقشار مختلف مردم عاشق امام از سراسر كشور به امید وحدت و همدلی در آستان مطهر امام گرد هم می‌آیند، گروهی اندك ولی متشكل و البته نامشخص، در مقابل چشم میلیون‌ها انسان و شبكه‌های تلویزیونی اجازه اهانت به بیت امام و مسئولان را به خود بدهند؟ آیا می‌توان تصور كرد آنها گروهی خودسر هستند؟

هاشمی رفسنجانی با اعلام نارضایتی رهبری معظم انقلاب از حرمت‌شكنی صورت گرفته نسبت به نوه امام در سالگرد ارتحال امام (ره) افزود: این رفتارهای افراطی نمود بارز استبداد عوام است كه اگر جلوی آن گرفته نشود به اصل نظام آسیب می‌زند.

وی با ابراز تاسف از وجود برخی افراطی‌گری‌ها گفت: افراط و عوام‌فریبی در طول تاریخ و از زمان امام علی (ع) به عنوان خوارج تاكنون بوده‌اند و امروز هم به اشكال و شیوه‌های جدید و نو وجود دارد.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینكه "همه ما شاخ و برگی از شجره وجودی اسلام و رهبری حضرت امام (ره) هستیم"، بنیاد حفظ و نشر آثار امام خمینی و پژوهشكده امام خمینی را از ثمرات با ارزش بیت امام خواند و تصریح كرد: امروز حاج سیدحسن خمینی با وجود جوانی، یك عالم واقعی اسلامی و نیز شخصیتی آشنا به مسائل كشور و دنیا و دارای هوش و ذوق درخوری است كه فرصت خدمت بسیاری به كشور و آینده نظام دارد.

رییس هیات امنا و موسس دانشگاه آزاد اسلامی، اسناد و ذخایر موجود در بنیاد حفظ و نشر حضرت امام را منبع غنی و بسیار خوبی برای پژوهشگران، دانشجویان و اساتید موسسات آموزش عالی به‌خصوص پژوهشكده امام خمینی(ره) دانست و تاكید كرد: مسئولان موسسه حفظ و نشر آثار امام می‌توانند با بازگشایی مخزن اسناد محرمانه آن موسسه بنیان تدوین تاریخ اصیل انقلاب اسلامی را بریزند تا نسل حاضر و نسل‌های آینده درك و تصور حقیقی و واقعی از تاریخ انقلاب و نظام اسلامی داشته باشند.

وی با اشاره به شدت یافتن حملات به اندیشه و آرمان‌های امام خمینی (ره) از سوی دشمنان داخلی و خارجی، وظیفه‌ دلسوزان و نظام در مقطع كنونی برای حفظ و نشر تاریخی حقیقی مبارزات امام خمینی و یارانش را یادآور شد و گفت: متاسفانه در حق امام در داخل و به‌ویژه خارج جفا می‌شود و هنوز ابعاد شخصیتی این مرد بزرگ درست معرفی نشده است.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: امام (ره) همواره خشم خود را از گروهی به عنوان خشك مقدس‌ها نشان و نسبت به وجود چنین تفكری هشدار می‌دادند.

وی، اعتدال در گفتار، كردار و تفكر را راه اساسی بازگشت به آرمان‌های اصیل حضرت امام و انقلاب اسلامی خواند و تاكید كرد: امام هیچ‌گاه ترور و عملیات مسلحانه را برای مبارزه با طاغوت تایید نكردند و همواره به حضور مردمی در مبارزه و موج آگاهی توده‌ها تاكید داشتند. امروز هم اگر می‌خواهیم شاهد، الگو و الهام‌بخش مردم دنیا باشیم باید اعتدال و آزادمنشی را در همه ابعاد زندگی و كشور و نظام حفظ كنیم و از این رهگذر كارآمدی اسلام و انقلاب اسلامی را به اثبات برسانیم.

بر اساس این گزارش، در ابتدای این دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی ـ رییس پژوهشكده امام خمینی (ره) ـ گزارشی از نحوه تاسیس این موسسه و نیز برنامه‌ها و فعالیت‌های آن ارائه كرد و گفت: موسسه در مقاطع كارشناسی ارشد و دكتری در پنج رشته فقه و حقوق اسلامی، عرفان اسلامی، اندیشه سیاسی در اسلام، جامعه‌شناسی انقلاب اسلامی و تاریخ انقلاب اسلامی از طریق آزمون سراسری دانشجو می‌پذیرد و تا كنون نزدیك به 350 فارغ‌التحصیل با حداقل یك اثر علمی معتبر داشته است.

همچنین در ادامه دكتر علی‌محمد حاضری ـ رییس گروه جامعه‌شناسی پژوهشكده امام خمینی (ره) ـ گزارشی از محورهای مورد تاسیس در این رشته ارائه و طرح‌های پژوهشی و سوالات موجود در این مبحث را فهرست‌وار بیان كرد.

محسن بهشتی‌سرشت ـ رییس گروه تاریخ انقلاب اسلامی پژوهشكده امام خمینی (ره) ـ نیز با طرح دیدگاه‌های خود درخصوص انقلاب اسلامی، نقش آیت‌الله هاشمی و سایر موثرین در انقلاب را بیان و بر لزوم تاریخ‌نگاری صحیح و واقعی به كمك افراد دلسوز و شخص آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تاكید كرد.  

 

   واکنش آیت‌الله حیدری به سخنان اخیر هاشمی:

مدعیان دفاع از خانواده امام، چرا در فتنه ۸۸ در مقابل توهین به امام ساکت بودند؟

خبرگزاری فارس: عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: وقتی فتنه‌گران به امام(ره) توهین و عکس ایشان را پاره کردند، کسانی که امروز داعیه خانواده امام را دارند، سکوت کرده بودند.

خبرگزاری فارس: مدعیان دفاع از خانواده امام، چرا در فتنه ۸۸ در مقابل توهین به امام ساکت بودند؟

آیت‌الله محسن حیدری نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، به اظهارات هاشمی‌رفسنجانی در دفاع از نوه امام، اظهار داشت: طبیعتا هیچگونه توهینی به امام  راحل و بیت ایشان پسندیده  نبوده و نیست  اما شعارهای مردم در مراسم سالگرد ارتحال، توهین به امام(ره)، رهبری، پیغمبر و دین نیست و آنکه نسبت توهین می‌دهد، خودش مشکل دارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه این شعارها توهین نیست بلکه عمل کردن به وظیفه است، تصریح کرد: ابراز احساسات نسبت به مقام ولایت ابراز احساسات به امام زمان(عج) و پیغمبر است و هیچگونه شایبه توهین ندارد و برای اعلام حمایت بیان می‌شود.

وی بر همین اساس به شعارهایی مانند "خونی که در رگ ماست هدیه به رهبر ماست" و "خامنه‌ای رهبر است وارث پیغمبر است" اشاره و اضافه کرد: این شعارها برای ترویج ابراز احساسات ولایت خیلی خوب است و قطعاً کسانی که این حرف را نمی‌پسندند خودشان مشکل داشته و حسادت می‌کنند یا در راستای اهداف و آرمان‌های فتنه‌گران گام برمی‌دارند از این رو این موضوع هیچ ربطی به نظام، انقلاب و دین ندارد.

آیت‌الله حیدری بر همین اساس به زمانی که فتنه‌گران، منافقین و ضدانقلاب به امام(ره) توهین و عکس ایشان را پاره کردند و شعار جمهوری ایرانی سرداده و برخلاف آرمان‌های امام(ره) در روز قدس شعار "نه غزه نه لبنان" سر دادند، اشاره و خاطرنشان کرد: این افراد در آن زمان ککشان نگزید و سکوت کردند و نگفتند توهین و انحراف از آرمان‌های امام(ره) است از این رو اظهارات فعلی این افراد مایه تعجب است.
طبقه بندی: سیاست و اقتصاد، 
ارسال توسط حمیدرضا میررکنی
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ

دانلود فیلم